به گزارش پایگاه خبری ۱۵ دی ابرکوه” مهدی غیب الهی درگفت و گو با خبرنگار ۱۵ دی بااعلام اینکه برداشت این محصول درسطح ۷۵ هکتاراز باغات به اتمام رسیده است اظهارکرد: باتوجه به شرایط آب و هوایی دراین شهرستان متوسط عملکرد این نوع میوه ، هفت تن و در بعضی ازباغات تا ده تن درهکتار تولید شده است.
وی بابیان اینکه ارقام زعفرانی ، انجیری و بومی پاییزی از ارقام بسیار مرغوب هلو در این شهرستان می باشند افزود: زردآلو ، هلو و انجیر از میوه های سردرختی این شهرستان است.
غیب الهی ، ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی در این شهرستان را یکی از ضروریات دانست و افزود: ایجاد واحدهای فرآوری علاوه براشتغالزایی و رونق اقتصادی از ضایعات میوه جلوگیری می شود.
این مسوول اضافه کرد : شهرستان ابرکوه دارای ۶ هزار و۴۸۰هکتار باغات میوه است که سالانه درشرایط عادی بیش از ۳۵ هزارتن انواع محصولات سردرختی تولید می شود.
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه تصریح کرد: توانمندی های بخش کشاورزی و باغی توانسته است این شهرستان را از قطب های مهم کشاورزی استان یزد تبدیل کند و زمینه محصولات زراعی و باغی مقام نخست و در زمینه تولید محصولات دامی مقام دوم استان را دارد.
کشاورزان ابرکوه بیش از ۱۵هزار هکتار اراضی سطح زیرکشت محصولات زراعی، باغی در اختیار دارند.