به گزارش پایگاه خبری ۱۵ دی ابرکوه”حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی امروز در خطبه های نمازجمعه این هفته ابرکوه افزود:فاجعه عاشورا و کربلا سکّه ای دوروست، یک روی آن صحنه نمایش قدرت جبهه باطل است که در آن اوج قساوت، بی رحمی، ظلم ، جنایت، پستی ، بی شخصیتی ، زشتی ،پلشتی ، قتل عام صغیر و کبیر ، آزردن ، کتک زدن زنان و کودکان اسیر و مصیبت دیده و بی پناه و سوار کردن اسرای مظلوم بر شترهای بی جهاز را می بینیم.
وی ادامه داد: روی دیگر آن نمایش قدرت معنوی و حاکمیت منطق و جوانمردی ، حماسه و شور حق پرستی و جلوه هایی از ایمان و ایثار و فداکاری و کرامت های انسانی است که در اوج مظلومیّت است .
وی بیان کرد: وقتی بشریت به این صحنه عاشورا نگاه می کند با بیان زینبی می گوید : «ما رَاَیْتُ اِلاّ جَمیلا»و با دیدن این صحنه های زیبا به خود می بالد و برای رسیدن به مقام انسانیّت امیدوار تر می شود .
خطیب جمعه ابرکوه اضافه کرد: شهادت سردار قهرمان کربلا ،روح عاشورایی بودن را در همه انسانهای آزادیخواه در تاریخ زنده کرد و دلهای مؤمنان را در پرتو درس های این زیبائی های عزّت بخش، حسینی کرد تا به وقتت مقابله بادشمنان خدا دچار تردید نشوند و هر روز را عاشورا و هر زمین را کربلا کنند .
حسینی بیان کرد: حادثه عاشورا از این جهت زیباست و زیبایی معنوی دارد که نگاه به سید الشهداء ، نگاه به اوج قلّه ایمان و ایثار و عرفان و بندگی خدای رحمان و نگاه به اوج عشق و فداکاری و دلدادگی به حق و تسلیم بودن در امر مشیت الله است که رسالتی حسینی است.
وی یادآور شد: بخش دوّم این زیبایی ها که این روزها آغاز شده، رسالتی زینبی است که نشانگر برافراشته نگه داشتن پرچم سرخ عاشورا و هدایتگری و ماندگاری دادن به این حماسه است .
وی در ادامه گفت: در ایفای نقش و رسالت زینبی، توکل ،صبر و مقاومت ، تکلیف محوری و عمل به وظیفه ،ایثار و تکریم منزلت انسانی ، جهاد با نفس و کسب عزت و غیرت و آزادگی ، حرمت عفاف و حجاب ، و رعایت ادب و نزاکت و امثال این خوبی ها را می بینیم .
وی اظهار کرد که با وجود این همه زیبایی هنوز عاشورا ظرفیّت های ناشناخته ای دارد که به لطف خدا در آینده توانمندی های بیشتر ملتّها و جوامع بشری را در جمع کردن بساط کفر و شرک و ظلم و تباهی و فساد و فتنه و فسق و فجور و آشوب و نفاق و پاک کردن زمین از آفتها و آسیب های مرموز شیطانی، اثر گذار خواهد بود .
امام جمعه ابرکوه در بخشی از خطبه ها از حضور همه هیئات و عزاداران و زنجیرزنان در تاسوعا و عاشورا مخصوصاً ، هشتم محرم تشکر کرد و گفت: اما برنامه ریزان خارج از هیئت ها احساس می کنم تک روی کردند و انتظار ما برآورده نشد که باید به جای خودش به آنان تذکّر دهیم .
وی اظهار کرد: تقاضا دارم برای مراسم هشتم محرم که روز نمایش شکوه و جلوه عزاداری ابرکوه در استان یزد و در سطح کشور است در آینده همه پابه کار باشند و صحنه را خالی نکنند و برنامه ریزان هم بیشتر هماهنگ باشند تا جبران کوتاهی های گذشته شود.
حسینی تصریح کرد: ما باید از این طریق عظمت حادثه عاشورا را که چون تیری در چشم دشمنان است به رُخ بدخواهان بکشیم و نشان دهیم که جوانان ایران اسلامی همه عاشورایی هستند .
به گفته امام جمعه ابرکوه باید به دشمن نشان داد که شهید حججی ها مولود انقلاب عاشورایی هستند و حمایت از آرمانهای انقلاب در جوانان امروز قویاٌ زنده است و این نیروی جوانان انقلابی امروز است که تداوم بخش جریان انقلاب است و خط بطلان بر نظریه ای می کشد که می گوید انقلاب اسلامی در میان جوانان جایگاهی ندارد !
وی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهید حججی اظهار داشتند که این شهید نماد جوانان امروز است که خود و ملت را عزیز کرد و نشانه خدا و سخنگوی شهدای مظلوم سر جدا شد، به هرحال شهید حججی نشان داد که تیر دشمن در جداکردن جوانان از انقلاب به سنگ خورده است .

** حادثه مرگبار تیراندازی در لاس و گاس امریکا
وی همچنین گفت: حادثه مرگبار تیراندازی در لاس و گاس ایالات متحده آمریکا مرکز عیاشی و سرگرمی و قمارخانه آنان را به خون کشید و بیش از ۶۰ تن کشته و تعدادی هم زخمی شدند ،گرچه هولناک ترین کشتار بود اما چون توسط یک امریکایی و غیر مسلمان انجام شد،ترامپ و دیگر مقامات ساده کنار آن گذشتند زیرا بهانه ای نداشتند که بتوانند علیه مسلمانان آن را در بوق و کرنا کنند !
وی اضافه کرد: این حادثه نشان از ضعف حکومت ترامپ در کنترل تروریسم دارد و در بخش کنترل ورود مهاجران هم هنوز حرفی برای گفتن ندارند .

** هفته تکریم سالمندان
حسینی در ادامه خطبه ها به مناسبت های هفته اشاره کرد و یادآور شد: در هفته تکریم سالمندان قرار داریم، امام علی(ع در این زمینه فرمودند: وَقِّروا کِبارَکُم یُوَقِّرکُم صِغارُکُم ؛پیرانتان را حُرمت نهید تا کودکانتان شما را حُرمت نهند .
وی همچنین اظهار کرد : احترام به بزرگترها را در زندگی داشته باشیم تا خداوند متعال حرمت خودتان را مضاعف کنند و حرکت موفق به سوی آینده برای نسل جوان ما رهین استفاده از تجارب افراد کهنسال است که گاهی مورد بی مهری همه قرار می گیرند.
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که همه در این خصوص هم سویی لازم را با اداره بهزیستی داشته باشیم.